Být svým vlastním pánem...

...je výhoda i nevýhoda zároveň

Když jsem zakládal svou první firmu, podmínky byly podstatně náročnější než dnes. A sehnat hezky pohromadě všechny informace nebylo zrovna snadné. Buď jste zdlouhavě obíhali úřady, nebo se snažili ukrást čas někomu ze svých známých, kdo už měl s podnikáním praxi. 

Dneska je situace docela opačná a informací máme na druhou stranu někdy až příliš. Úřady si vás předávají jako horký brambor a rady z internetu si kolikrát protiřečí. Člověk aby se v tom vyznal.

To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl spolu s kolegy připravit první praktickou příručku, která vám ušetří řadu starostí s papírováním a běháním po úřadech.

Příručka Jak založit firmu a co dělat po založení firmy se stala jednoduchým a praktickým řešením pro zkrocení šílené administrativy, která je spojená se startem podnikání.

Udání a zkušenost z průběhu kontroly jako podnět ke vzniku druhé příručky

Při zakládání další firmy už jsem tušil, co přijde. Konkurence se mohla zblánit. Bylo jasné, že se co nevidět potkám s “náhodnou” kontrolou z úřadu

Řekl jsem si, že se na jakoukoliv “nečekanou” návštěvu připravím – bezpečnost práce, licence na hudbu, ochrana osobních údajů… Myslel jsem, že vše zmáknu připravit podle nějakého vzoru. Nakonec jsem tvorbou materiálů strávil desítky nezáživných hodin. Cítil jsem se připravený na všechno. 

Udání opravdu přišlo a záhy se dostavila “nečekaná” kontrola ze živnostňáku. Na kontrolu jsem si pro jistotu s sebou vzal daňového poradce, ať jsme dva. Koneckonců i úředníci na nás byli dva. 

A stejně na mě kontrola něco vyšťourala a dostal jsem pokutu za špatné označení firmy a chybně označené faktury. 

Vyšel jsem z toho ještě dobře. Jistě si dovedete sami představit, na co všechno můžete lehce zapomenout a co všechno kontrola objeví, když chce nebo musí

Došlo mi, že podobné problémy pravděpodobně řeší každý, kdo má byznys a chce mít vše v pořádku. Proto jsem se rozhodl, že dáme dohromady další knížku, která poslouží jako praktický rozcestník s užitečným seznamem tipů a bodů. Jmenuje se Jak se připravit na kontroly z úřadů.

„Úspěch není konečný a prohry nejsou fatální.
Je to odvaha pokračovat, co se počítá.“

Winston S. Churchill